Struktura organizacyjna

Bazę kliniczną Zakładu stanowi Szpitalny Oddział Ratunkowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym Uniwersyteckiego Centrum Kliniczniego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, który rozpoczął swoją działalność w 2016 roku. Jest to drugi w województwie mazowieckim Szpitalny Oddział Ratunkowy o profilu Pediatrycznym, a pierwszy taki Oddział w strukturach Warszawskiej Uczelni Medycznej.

Każdej doby udziela świadczeń medycznych blisko stu pięćdziesięciu pacjentom w wieku poniżej 18 r.ż. oraz, sporadycznie, dorosłym zgłaszającym się spontanicznie, a będącym w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Szpitalny Oddział Ratunkowy posiada dwa trakty: część resuscytacyjno-zabiegową, gdzie dyżur pełnią specjaliści medycyny ratunkowej oraz część ambulatoryjną z dyżurem pediatrycznym i chirurgicznym. W Oddziale znajduje się sześć łóżek z możliwością obserwacji i wstępnego leczenia pacjenta pediatrycznego. Pracę lekarzy wspomaga doświadczony siedmio-osobowy zespół pielęgniarek i ratowników medycznych. Szpitalny Oddział Ratunkowy w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych dzieciom ściśle współpracuje ze wszystkimi Klinikami i Zakładami w DSK UCK WUM w Warszawie.

Sala resuscytacyjna

Sala zabiegowa