PRAKTYKI WAKACYJNE 2020 W SOR NA ŻWIRKI.

Informujemy, że jest możliwość odbycia studenckich praktyk wakacyjnych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym DSK UCK WUM dla Studentów:

- Kierunku Lekarskiego w zakresie praktyki lekarskiej po IV roku lub pielęgniarskiej po I roku,

- Kierunku Zdrowia Publicznego w zakresie części administracyjnej..

Zakres formalność dla Studenta jak poniżej:

1. Pobrać z Uczelni dokumenty dotyczące praktyki wakacyjnej (skierowanie, program)

UWAGA: Student w pierwszej kolejności powinien zapoznać się z zasadami odbywania praktyk wydanymi przez Uczelnię, w związku z pandemią koronawirusa zasady te są odmienne niż w latach ubiegłych.

2. Następnie zgłasza się do sekretariatu SOR w celu ustalenia terminu i wypełnienia wewnętrznego wniosku (sprawy studenckie w godz. 8:00-12:00 sekretariat SOR DSK pokój 332 0.B., lub mailowo sor.dsk@uckwum.pl)

3. Potem z wewnętrznym wnioskiem zgłosić się do pełnomocnika ds COVID (informacja na miejscu). Pełnomocnik decyduje o dopuszczeniu studneta do praktyki ze względów epidemiologicznych oraz określa występowanie wskazań do wymazu (w przypadku zalecenia wymazu student nie ponosi kosztów).

UWAGA: Spotkanie z pełnomocnikiem ds COVID musi nastąpić na 5-7 dni przed rozpoczęciem praktyki.

4. Po zaakceptowaniu wniosku przez Dyrektora Szpitala UCK WUM zgłosić się na praktykę

5. W pierwszym dniu praktyki zgłosić się do sekretariatu SOR o godzinie 9:00 po identyfikator

6. Następnie można rozpocząć praktykę w SOR w wyznaczonym przez opiekuna obszarze

Pierwszeństwo w rezerwacji terminów i odbyciu praktyk mają Studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego będącego organem założycielskim szpitala.

Praktyki odbywają się w dni powszednie w godzinach 8:00-22:00 w zmianach porannych lub popołudniowych, lub 12-to godzinnych – zgodnie z harmonogramem ustalonym ze studentem.

Na praktykach realizuje się program praktyk wydany przez Uczelnię w zakresie posiadanych zasobów. (wyj.: SOR nie posiada zespołów wyjazdowych, przez to nie realizuje praktyki w zakresie karetki pogotowia).

Praktykę rozpoczyna szkolenie stanowiskowe z uwzględnieniem szkolenia z zakresu bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Anna Janus-Młodawska

p.o.kierownika Zakładu Medycyny Ratunkowej Dzieci

Szpitalny Oddział Ratunkowy Dziecięcy Szpital Kliniczny UCK WUM ul.Żwirki i Wigury 63a